CNC frezavimas

CNC frezavimas – tai mechaninis įvairių medžiagų (metalo, medienos ar kt.) apdirbimas – pjovimo būdas, kurio metu pjovimo įrankis (freza, peilių galvutė), nuimdamas drožlę, sukasi vietoje arba slenka paviršiumi sukdamasis, o apdirbama detalė slenka arba stovi vietoje. Tokiu būdu nupjaunama nuo apdirbamojo paviršiaus nustatyto storio drožlė. Be to, frezos dantys ar peiliai ne visą laiką pjauna ruošinį, todėl spėja nežymiai ataušti, ir būtent dėl to frezuoti galima dideliu greičiu. Greitis ir tikslumas – didžiausi CNC frezavimo privalumai.

Vertinant visą frezavimo eigą, svarbu parinkti tinkamą būdą. Pagal pjaunančių pjovimo įrankio (frezos, peilio) ašmenų išsidėstymą frezavimas skirstomas į dvi rūšis:

 1. Cilindrinis frezavimas – ašmenys yra frezos cilindriniame paviršiuje
 2. Galinis frezavimas – ašmenys papildomai yra ir galiniame frezos paviršiuje
 3. Mišrusis frezavimas – dirbama su dvišonėmis, trišonėmis diskinėmis ir galinėmis frezomis bei frezų rinkiniais

Prireikus gali būti pasirenkamos ir sferinės frezos, kurios padeda išgauti pakankamai tikslų paviršių ir paprastai yra naudojamos baigiamiesiems darbams (paskutiniam etapui). Pradinis kontūras gali būti gaunamas liejimo, štampavimo būdu (jei gamyba serijinė ar masinė) arba pirštine freza, paliekant galimybę švariam apdirbimui.

UAB „Mechaniniai komponentai“ paslaugų privalumas – darbas su DMG įrengimais ir naujausia CAM programine įranga, padedančia išgauti aukštą gamybos tikslumą. Kaip teigia profesionalūs meistrai – savo kruopštumu ir tikslumu galime pasiekti net +/- 0,01 mm toleranciją daugumai gaminių. O tai stipriai prisideda prie galutinės gaminio kokybės.

Be to, dirbant su CNC frezavimo staklėmis galime pjauti medžiagas naudojant iki penkių (arba jei reikia – mažiau) ašių, kad  būtų užtikrintas dar didesnis tikslumas, dar geresnė gaminio kokybė.

DMG CNC frezavimas užtikrina puikų įrenginio stabilumą, įrankių keitimo greitį, suklio greičius ir tikslumą. UAB „Mechaniniai komponentai“ įranga aprūpinta aukšto slėgio aušinimu, drožlių šalinimo konvejeriu, 24 įrankių dėtuve ir įrankių stebėjimo sistemomis, kad darbas būtų ne tik lengvesnis, greitesnis, bet ir profesionalesnis.

CNC frezavimas naudojamas daugelio skirtingų paviršių apdirbimui. Norint nuimti medžiagos sluoksnį ir gauti lygų paviršių gali būti naudojamas tiek galinis, tiek cilindrinis frezavimas (apdirbimo būdai) – priklausomai nuo to, koks yra paviršiaus plotas ir koks tikslumas reikalaujamas.

Populiariausias pasirinkimas CNC frezavimui – aliuminis arba metalas. Tačiau šių medžiagų savybės yra skirtingos, todėl ir darbas su jomis yra skirtingas, meistrams būtina išmanyti jų specifiką, savitumus, kad būtų pasiektas kliento pageidaujamas rezultatas.

Aliuminis pasižymi tokiomis savybėmis kaip minkštumas, lengvumas, atsparumas karščiui (ugniai) ir lengvas apdirbamumas.

Be to, jis nerūdijantis ir nesunkiai gali būti derinamas su kitomis medžiagomis – tai yra patraukliausios šios meždiagos savybės, atsakančios į klausimą, kodėl būtent aliuminis pasirenkamas įvairiems gaminiams ar detalėms. Tuo tarpu metalas pasižymi tvirtumu, stiprumu, tvarumu ir atsparumu.

Metalas – ekonomiškiausias pasirinkimas (pigesnis už aliuminį), tačiau jį apdirbti šiek tiek sunkiau. Metalas yra tokia medžiaga, kuriai būdinga korozija, todėl norint, kad metalo produktas būtų aukštos kokybės, būtina jį apsaugoti, padengiant dažais ar specialiu cheminiu sluoksniu.

Visiems su metalu susijusies darbams svarbu pasirinkti tinkamus meistrus. Kad CNC frezavimas būtų atliktas profesionaliai, reikia žinoti įvairias medžiagų apdirbimo subtilybes.

Metalo CNC frezavimas – eiga

Kad metalo CNC frezavimas vyktų sklandžiai ir sėkmingai, būtina laikytis tam tikros darbų eigos. Pirmas veiksmas, kurį reikia padaryti prieš atliekant darbus– turėti brėžinį. UAB „Mechaniniai komponentai“ komanda priima užsakymus pagal kliento brėžinį (atsiųstą failą), tačiau jis turi atitikti tam tikrus reikalavimus:

 • Būti atitinkamo formato: cdr, dxf, dwg (programos Corel, AutoCAD ar kt.)
 • Būti nurodytos tikslios medžiagos, iš kurių bus pjaunamas gaminys
 • Privalomas mastelis – 1 : 1
 • 1_Brėžinio reikalavimas: pjovimo kontūras turi būti pateiktas tiesioginio atspindėjimo būdu, o ne veidrodinio
 • 2_Brėžinio reikalavimas: objektai pervesti į kreives
 • 3_Brėžinio reikalavimas: matmenys nurodyti milimetrais (mm)
 • 4_Brėžinys turi būti kokybiškas, t. y. jame nėra susiliejimų, kontrūrų persidengimų, dvigubų linijų, nereikalingų taškų ir kitokių defektų

CNC metalo frezavimas – nauda ir privalumai

Neabejojame, kad pasirenkant bet kokią paslaugą, tarp jų ir CNC metalo frezavimą, visuomet įdomu sužinoti jos privalumus. Metalo CNC frezavimas išsiskiria savo reikšmingais ir itin vertinamais pranašumais:

 • Universalumu. Tiek vertikalios, tiek horizontalios CNC frezavimo staklės leidžia itin tiksliai įgyvendinti bet kokius projektus – bet kokio masto (dydžio), sudėtingumo ar gylio
 • Tikslumu. Atliekant bet kokius darbus (pjovimo ar gręžimo), rezultatas bus lygiai toks, koks buvo nurodytas brėžiniuose. UAB „Mechaniniai komponentai“ gali atlikti darbus pasinaudodami Jūsų atneštu pavyzdžiu / atsiųstu brėžiniu, tačiau prireikus brėžinius gali sudaryti ir patys. Čia kiekvienas projektas ir jo įgyvendinimas yra iš anksto suderinamas su klientu, nurodant pagaminimo terminą ir preliminarią kainą.

Tikslumą, kaip CNC frezavimo privalumą, nurodo ir meistrai, teigdami, kad palyginti su kitais būdais CNC frezavimas yra itin tikslus, naudojamas tuomet, kai reikiamos medžiagos neįmanoma apdirbti ranka arba kai reikia gaminti serijinius (didelio užsakymo) gaminius.

 • Plačiomis galimybėmis. CNC frezavimas gali būti atliekamas 2D ir 3D formatais, frezavimo metu medžiaga yra apdirbama pagal tikslius vektorinius brėžinius. Itin vertinama tai, kad kompiuterinė staklių programa išgauna net labai sudėtingas formas, todėl Jūsų bet kokių idėjų įgyvendinimas čia tampa įmanomas.
 • Našumu. Jį užtikrina naudojamos aukščiausios kokybės technologijos. Visos medžiagos yra frezuojamos su specialiai pagal medžiagą parenkamais įrankiais, garantuojančiais itin didelį tikslumą ir darbo našumą.
 • Kokybe. Kiekvienas CNC frezavimo projektas yra individualus ir atliekamas itin kruopščiai, laikantis visų būtiniausių reikalavimų ir pagal aukščiausios kokybės standartus. Su CNC staklėmis yra žymiai paprasčiau išgauti geresnę, aukštesnę metalo gaminių kokybę. Tikriausiai būtent tai ir nulėmė, jog šiuo metu CNC frezavimas yra viena populiariausių ir paklausiausių metalo apdirbimo paslaugų. Beje, neretai tai ir geriausias pasirinkimas finansiniu ar laiko aspektu.
 • Patikimumu. UAB „Mechaniniai komponentai“ komanda žino, kaip svarbu, kad galutinis rezultatas (gaminys ir jo matmenys) atitiktų pirminius brėžinius. Visi darbai čia atliekami taip, kad klientai sugrįžtų dar kartą. Suprantame, kad patikimas meistras prilygsta patikimai gaminio kokybei, todėl dedame visas pastangas, kad tai pateisintume.
 • Funkcionalumu. CNC frezavimo panaudojimo spektras itin platus ir tinkamas įvairiausioms sritims – reklamos gamybai, baldų pramonei, interjero dekoravimo darbams, įvairiausių detalių gamybai ir t. t. CNC Frezavimas suteikia galimybę įgyvendinti bet kokius nestandartinius sprendimus, klientui tereikia juos išsakyti.

Atliekant CNC metalo frezavimo darbus, svarbu tinkamai pasirinkti frezos rūšį, tačiau dar svarbiau – atsakingai pasirinkti kvalifikuotus meistrus, kurie geba dirbti su įvairiomis medžiagomis, gali pagaminti įvairias detales, orientuojasi į detalių gaminimo greitį ir tikslumą.

UAB „Mechaniniai komponentai“ komanda siūlo įvairias su CNC frezavimu susijusias paslaugas: 2D ir 3D frezavimą, profesionalias konsultacijas, įvairių matmenų medžiagų apdirbimą, dizaino ir projektavimo paslaugas, nestandartinio projekto (dydžio ar formos) profesionalų įgyvendinimą. Tik efektyviai bendradarbiaujant, galima surasti geriausią sprendimą, optimaliausią variantą ir įgyvendinti bet kokią idėją.

CNC frezavimo paslaugos – UAB „Mechaniniai komponentai“ specializacija

UAB „Mechaniniai komponentai“ komanda aprūpinta kokybiška ir patvaria įranga, pažangiomis technologijomis ir išsiskiria savo šiuolaikišku požiūriu – supratimu, kad kiekvienas projektas turi specifinių poreikių. Inžinieriai visuomet gali parengti optimaliausią pasiūlymą pagal konkrečius klientų reikalavimus ir pageidavimus. Visai nesvarbu, ar reikalingas vienetinis, ar didelio užsakymo (serijinis) gaminys, UAB „Mechaniniai komponentai“ komanda visuomet garantuoja 100 procentinę kokybę.

Nesilaikant brėžiniui keliamų reikalavimų ar netiksliai nurodant reikiamą informaciją, išauga tikimybė, kad gaminys bus netikslus ir neatitiks kliento poreikių. Dėl šios priežasties kartais geriau pasirinkti kvalifikuotą komandą, kurioje dirbantys patyrę inžinieriai nubraižys visus aukščiausius standartus atitinkančius brėžinius, pagal kuriuos bus kruopščiai atlikta ir CNC frezavimo paslauga.


CNC frezavimas – kokius darbus galima atlikti?


Panaudojant CNC metalo frezavimą galima apdirbti įvairius detalių paviršius: plokštumas, fasoninius ir sraigtinius paviršius, krumpliaračių krumplius, išdrožas, griovelius, štampų kontūrus, įvairių pjovimo įrankių dantis ir t. t. Taikant šį mechaninį medžiagų apdirbimą galima ruošinio paviršių išlyginti, išpjauti įvairių formų, gylio bei profilio kontūrus. Šiuolaikinis CNC frezavimas vertinamas dėl to, kad jį pasirinkus galima ir gręžti, sriegti, gilinti, plėsti, ištekinti ar suformuoti įvairiausius paviršius. Su šiuolaikiniu CNC frezavimu bet kokie kliento poreikiai patenkinami, o lūkesčiai – viršijami.


Nuo ko pradedamas CNC metalo frezavimas?


Prieš pradedant CNC frezavimą yra būtina turėti brėžinį. UAB „Mechaniniai komponentai“ komanda priima užsakymus pagal kliento brėžinį (atsiųstą failą) arba parengia brėžinius pagal kliento poreikius.


Kokia yra CNC metalo frezavimo kaina?


CNC frezavimo kaina priklauso nuo pasirinkto metalo bei brėžinio sudėtingumo. Savo klientams visuomet parengiame optimaliausius pasiūlymus pagal konkrečius reikalavimus ir pageidavimus.