Metalo apdirbimas

Metalo apdirbimas – tai nepakeičiama paslauga tuomet, kai reikia apdirbti pageidautiną paviršių, pavyzdžiui, iš aliuminio, plieno, žalvario, nerūdijančio plieno, plastiko ar kitos medžiagos. Kvalifikuoti meistrai mechaninį apdirbimą įvardija kaip procesą, kurio metu skaitmeniniu būdu (CNC) valdomas lakšto apdirbimas. Vienas iš pirmų žingsnių, kuris turėtų būti atliktas prieš pradedant mechaninį apdirbimą, tai pasirinkti tinkamą būdą – CNC metalo frezavimą arba CNC metalo tekinimą. Tačiau prieš tai reikėtų paminėti, kad meistrai, kurie metalą tekina ar frezuoja, taip pat siūlo pasirinkti ir kitus galimus medžiagų apdirbimo būdus – gręžimą, gilinimą, plėtimą, sriegimą, šlifavimą.

Tekinimo staklėse atliekamas sriegimas gali būti vidinis (naudojant sriegiklius ar vidinio sriegimo peilius) arba išorinis (naudojant sriegimo peilius arba sriegpjoves). Tuo tarpu su frezavimo staklėmis atliekant gręžimą, sriegimą ar plėtimą procedūra vykdoma taip pat kaip ir frezuojant, tik vietoj frezos įtvirtinamas grąžtas, plėstuvas ar kitas reikalingas elementas.

Gana dažnai pasitaiko, jog liejiniams valyti ar metalui pjaustyti yra pasirenkamas šlifavimas. Tai vienas iš mechaninio apdirbimo būdų, kurio metu glotniai apdirbamos ir išbaigiamos detalės. Taip pat šlifavimo įrenginiai gali būti pasitelkiami ir paruošiamajam detalių apdirbimui. Suprasdama, kad metalo apdirbimas (šlifavimas) yra sudėtingas procesas, kurį norint atlikti sklandžiai ir sėkmingai reikia turėti daug patirties ir reikiamus įrenginius, UAB „Mechaniniai komponentai“ komanda visuomet pasirengusi pasiūlyti savo kokybiškas ir profesionalias mechaninio medžiagų apdirbimo paslaugas. Meistrų ilgametė patirtis ir naudojamos pažangios priemonės leidžia visus darbus atlikti tiksliai ir pagal kiekvieno kliento pageidavimus.

Vis tik vieni iš populiariausių, paklausiausių ir medžiagų apdirbimo sferoje pripažinimą pelnę mechaninio medžiagų apdirbimo būdai – CNC metalo frezavimas ir CNC metalo tekinimas. Taip yra tikriausiai dėl šių būdų specifikos. Pavyzdžiui, šlifavimas (medžiagų mechaninis apdirbimas abrazyvinėmis medžiagomis) yra daug sudėtingesnis nei tekinimas ar frezavimas. Šlifavimo metu abrazyviniai grūdeliai pjauna metalą itin sunkiomis sąlygomis, nes daugumos jų pjovimo briaunos yra suapvalintos, netaisyklingos formos, su neigiamais priekiniais kampais.

Būtent netobula ir atsitiktinė pjaunančiųjų grūdelių forma neleidžia kontroliuoti ir reguliuoti paties pjovimo proceso, todėl negalima užtikrinti tobulo jo tikslumo. O peilių, frezų ir kitų pjovimo įrankių pjaunančiąją dalį galima padaryti reikiamos formos ir reguliuoti pjovimo procesą. Tas tikslumas bei operatyvumas yra esminės savybės, nulėmusios CNC metalo frezavimo ir CNC metalo tekinimo populiarumą.

Metalo apdirbimas – UAB „Mechaniniai komponentai“ komandos specializacija

UAB „Mechaniniai komponentai“ komanda siūlo įvairias su CNC tekinimu susijusias paslaugas: profesionalias konsultacijas, įvairių matmenų medžiagų tekinimą, dizaino ir projektavimo paslaugas, nestandartinio projekto (dydžio ar formos) įgyvendinimą ir kt. Tik efektyviai bendradarbiaujant, galima surasti geriausią sprendimą, optimaliausią variantą ir įgyvendinti bet kokią idėją. Meistrai patikina, kad čia pasirinktos pažangiausios technologijos ir inovatyvūs sprendimai tam, kad būtų užtikrintas net ir labai sudėtingų detalių tikslumas. Naudojamos priemonės leidžia nepriekaištingai suderinti CNC frezavimo bei tekinimo darbus.

Mūsų specialistai nuolat bendradarbiauja ir dirba su geriausiais, rinkoje pripažintais partneriais – patikimais paviršiaus apdorojimo paslaugų tiekėjais. Plačiame asortimente rasite įvairias detalių apdailos galimybes, pagal individualų poreikį galėsite pasirinkti reikalingą paviršiaus apdirbimo būdą:metalo poliravimą, terminį apdorojimą, šlifavimą, šratavimą, stiklavimą, smėliavimą, anodavimą, chromavimą ar galvanizavimą. Įvertinkite savo poreikius dėl metalo apdirbimo ir išsakykite juos mūsų komandai. Paversime Jūsų idėjas tiksliu rezultatu.

Metalo apdirbimo būdai

Paprastai metalo apdirbimas reikalingas medžiagos dekoratyvumui sukurti, siekiant ją apsaugoti nuo nepalankių aplinkos veiksnių arba norint išsaugoti jos ilgaamžiškumą. Metalo apdirbimo būdų pasirinkimas gana platus.

Metalo poliravimas. Tai užtikrina metalų (metalinių paviršių) ilgaamžiškumą ir stiprią apsaugą nuo korozijos. Nors yra daug informacijos apie tai, jog metaliniai elementai gali būti poliruojami ir savarankiškai, pasirenkant „namines“ priemones, tačiau tai atima daug laiko ir nevisuomet būna efektyvu. Branginant savo laiką ir norint nepriekaištingų rezultatų, geriausia šį darbą patikėti kvalifikuotiems meistrams. UAB „Mechaniniai komponentai“ siūloma metalo poliravimo paslauga gaminį pavers atspariu nepalankiems veiksniams. Darbais įrodyta, kad kuo glotnesnis metalo paviršius, tuo didesnis atsparumas korozijai, o poliravimas – vienams dažniausių būdų glotnumui užtikrinti. Ant šiurkštaus metalo paviršiaus dažnai nusėda dulkės ir kaupiasi drėgmė – tai daro neigiamą įtaką metalo gaminių tarnavimo trukmei. Jei paviršius bus tinkamai apdorotas, glotnus, tai padės padidinti metalo ilgaamžiškumą.


Terminis metalo apdirbimas. Tai vienas iš populiariausių metodų, padedantis išgauti norimas metalo savybes ir suteikti jam reikalingas mechanines bei fizines savybes. Šis paviršiaus apdorojimo procesas veikia metalo vidinę struktūrą, todėl pagerinamas gaminio tinkamumas slėgiui, pjovimui ir kitiems veiksniams. Šio proceso metu yra dirbtinai sukuriami procesų deriniai, kuomet struktūriniai ir fiziniai-mechaniniai pokyčiai lydiniuose susidaro esant aukštai temperatūrai, tačiau cheminė medžiagos sudėtis išlieka nepakitusi. Profesionaliai atliekamas šis paviršių apdorojimas užtikrina gaminio stiprumą, atsparumą korozijai bei nusidevėjimui ir pan.


Metalo šlifavimas. Tai procesas, kurio metu glotniai apdirbamos ir išbaigiamos detalės. Taip pat šlifavimo įrenginiai pasitelkiami ir paruošiamajam detalių apdirbimui, pavyzdžiui liejiniams valyti, metalui pjaustyti ir kt. Metalo šlifavimas atliekamas su specialiomis staklėmis, kurių didžiausias privalumas yra funkcionalumas ir patvarumas. Su tokiomis staklėmis galima apdirbti grūdintus ir itin kietus detalių paviršius, kurių negalima apdirbti naudojant kitus pjovimo įrankius. UAB „Mechaniniai komponentai“ komanda su šlifavimo staklėmis gali atlikti įvairius darbus: tikslųjį plokštumų šlifavimą, sukimosi paviršių šlifavimą, sraigtinių ir fasoninių paviršių šlifavimą, ruošinių apdirbimą ar pjaustymą. Esant poreikiui, šiuo būdu galima pagaląsti įvairius įrankius.

UAB „Mechaniniai komponentai“ siūlo kokybiškas ir profesionalias specialių paviršių apdirbimo paslaugas. Metalo apdirbimas – sudėtingas procesas, todėl norint sklandžiai ir sėkmingai jį atlikti, reikia turėti daug patirties ir reikiamus įrenginius. Mūsų komandos narių ilgametė patirtis ir naudojamos pažangios priemonės leidžia visus darbus atlikti tiksliai ir pagal kiekvieno kliento pageidavimus.


Šratavimas. Norint pašalinti rūdis, restauruoti metalinį paviršių ar paruošti jį tolesniems gamybos darbams, reikia turėti ne tik laiko, bet ir specialių žinių tam, kad šratuojamas metalas nesideformuotų, neišsitemptų, neprarastų savo išvaizdos. O įranga su kuria dirbama turi atitikti aukščiausius ISO reikalavimus. Profesionalūs meistrai gali apdirbti net ir sunkiai pasiekiamas metalinių paviršių vietas ir pasiekti idealų rezultatą. Šratavimo metu metaliniai paviršiai valomi metalo abrazyvu. Ši procedūra naudojama norint pašiaušti, suteikti matiškumo, pašalinti rūdis, apnašas bei kitus nešvarumus nuo paviršių. Pasirinkus tinkamą abrazyvo dydį bei suspausto oro kiekį galima apdirbti net ir itin plonas metalines skardas. Šratavimas paprastai pasirenkamas tuomet, kai reikia pagerinti dažų sukibimą su metalo paviršiumi, pagerinti antikorozines nudažyto gaminio savybes arba kai norima pailginti medžiagos eksploatavimo laiką (šratavimas leidžia tai padaryti net iki trijų kartų).


Smėliavimas. Tai dar vienas veiksmingas metalinių paviršių mechaninio valymo ir apdorojimo būdas, taikant srautinį valymą su smėliu. Šis būdas itin tinkamas tuomet, kai reikia nuvalyti įvairiausius paviršius, pavyzdžiui, nerūdijantį plieną, juodą / spalvotą metalą ir kitas medžiagas.
Smėliavimu gali būti atnaujinami įvairiausi metaliniai paviršiai – vamzdynai, cisternos, metalo konstrukcijos, laivų korpusai ir kt. Medžiagos paviršiui suteikiamas matiškumas arba jis profesionaliai pašiaušiamas, kad būtų užtikrintas geresnis sukibimas su dažais. Taip pat smėliavimas savo pranašumais išsiskiria tuomet, kai reikia greitai atlikti daug darbų, t. y. smėlio savybės pagreitina valymo darbus, padeda išvalyti stipriai korozijos pažeistus metalo gaminius. Smėliuotas paviršius tampa nelaidus elektrai ir ilgaamžiškesnis. Be to, smėliavimas tinkamas ne tik metalui, bet ir medienai – juo gali būti pašalinami dažai ar gruntas, medienos gaminiams suteikiamas sendintos medienos efektas. Taip pat smėliavimas tinkamas ir medienai – juo gali būti pašalinami dažai ar gruntas, medienos gaminiams suteikiamas sendintos medienos efektas.


Stiklavimas. Tai vienas iš specialių paviršių apdorojimo metodų, dažniausiai naudojamų nerūdijančio plieno ir aliuminio gaminiams atnaujinti, nuvalyti. Šio proceso metu pašalinamos lengvos apnašos, dažų sluoksnis, korozija. Stiklavimo metu stiklas valomas specialiomis granulėmis. UAB „Mechaniniai komponentai“ užtikrina, kad stikluojant medžiagą, ji taps švari, blizgi ir lygi. Stiklavimo procedūras atlieka patyrusi komanda, todėl jos metu medžiagos paviršius nebus pažeistas ar deformuotas, matmenys nebus pakeisti.


Anodavimas. Tai elektromechaninis procesas, kurio metu aliuminis padengiamas apsauginiu oksidų sluoksniu. Ši procedūra medžiagai užtikrina ne tik estetinį vaizdą – jos paviršius tampa tolygus ir matinis – bet ir praturtina kitomis vertingomis savybėmis. Anoduotas aliuminis tampa apsaugotas nuo oksidacijos, atsparesnis korozijai ir žymiai tvaresnis (sukuriamas kietas ir dėvėjimuisi atsparus sluoksnis).
Tiesa, anodavimo procesas turi tam tikras subtilybes. Prieš jį atliekant būtina žinoti aliuminio gaminio paskirtį (panaudojimo sritį) ir tinkamai parinkti anodacijos sluoksnio lygį (nustatoma mikronais). Būtent dėl to nerekomenduojama anodavimo atlikti savarankiškai. UAB „Mechaniniai komponentai“ pasinaudodami tinkamomis priemonėmis, turimomis žiniomis ir įgyta patirtimi profesionaliai atliks visą anodavimo procedūrą. Be to, patars kaip prižiūrėti anoduotą paviršių, kad šis tarnautų kuo ilgiau.

Galvanizavimas. Tai procesas, kai elektrocheminiu būdu metalinis paviršius aptraukiamas kitu metalu. Ši procedūra metalui suteikia dvigubą apsaugą: leidžia efektyviai pasipriešinti deguoniui ir drėgmei, suteikia katodinę plieno apsaugą tais atvejais, kai yra pjaustomas ar kitokiu būdu pažeidžiamas metalo paviršius.


Chromavimas. Tai viena iš paskutinių metalo paviršiaus apdorojimo procedūrų. Šio galutinio galvaninio proceso metu pasirinkta medžiaga (metalas) padengiama elektromechaniniu būdu. Chromavimas tam tikro storio (nuo 0,2 iki 0,5 mikronų) danga atkartoja prieš tai buvusios dangos sluoksnis struktūrą, papildomai suteikdamas gaminiui išskirtinį melsvą atspalvį. Taip pat chromavimas pasirenkamas dėl to, kad praturtina medžiagą vertingomis savybėmis, t. y. chromuota medžiaga tampa itin kieta, atspari atmosferos veiksniams bei pirštų paliekamoms dėmėms ir svarbiausia – ilgaamžiška.
Tiesa, norint, kad chromuotos medžiagos paviršius kuo ilgiau išlaikytų savo savybes ir kuo ilgiau tarnautų, būtina tinkamai jį prižiūrėti. Chromuoti paviršiai negali būti valomi cheminėmis medžiagomis, kurių sudėtyje yra rūgščių ar šarmų, nes pastarieji graužia paviršių ir gadina jo estetinį vaizdą (tamsina). Pažeidus cheminėmis priemonėmis chromuotą paviršių jo atkurti jokiomis valymo priemonėmis tampa nebeįmanoma.

Taigi metalą galima apdirbti įvairiai – poliruojant, anoduojant, chromuojant, termiškai apdorojant, šlifuojant, šratuojant, smėliuojant, stikluojant ar galvanizuojant. Kiekvienas iš metalo apdirbimo būdų turi savas subtilybes, savitą proceso eigą ir atitinkamus priežiūros reikalavimus. Tačiau kartais metalo apdorojimas yra ne pasirinkimas, o būtinybė, kad apdorojama medžiaga įgautų reikiamų savybių. O vienas didžiausių šių medžiagų apdirbimo privalumų yra gaminio paviršiaus apsauga nuo oksidacijos, padidintas medžiagos atsparumas korozijai ir bendras tvarumas, gražesnė gaminio išvaizda. Tinkamai apdorotas gaminys visuomet tarnauja ilgiau.
UAB „Mechaniniai komponentai“ siūloma mechaninių paviršių apdorojimo paslauga – individualiai kiekvienam, pagal asmeninius poreikius ir pageidavimus.

CNC metalo apdirbimas

CNC metalo apdirbimas – aukščiausios kokybės standartus atitinkanti paslauga. Metalo tekinimas –specialus medžiagų pjovimo būdas, kai apdirbama detalė sukasi, o tekinimo peilis (slinkdamas išilgai, skersai arba įstrižai ruošinio ašies) nupjauna medžiagos sluoksnį (būna atvejų, kai sukasi ne detalė, o peilis). Tokios išorinių paviršių tekinimo operacijos vadinamos aptekinimu, vidinių paviršių – ištekinimu, galinių paviršių – nutekinimu. Tai reiškia, kad šiuo mechaniniu apdirbimu puikiai tinka apdirbti išorinius, vidinius ir galinius detalių paviršius. Prie tekinimo taip pat priskiriamos griovelių įpjovimo, atpjovimo ar nupjovimo, sriegių pjovimo ir kiti darbai.

Taip pat tekinimu gali būti apdirbami įvairių formų cilindriniai, kūginiai, fasoniniai bei sraigtiniai paviršiai. Tačiau dažniausiai šis būdas pasirenkamas apdirbant sukinius. Pagal apdirbamojo paviršiaus padėtį peiliai skirstomi į aptekinimo ir ištekinimo. O peilio forma, dydis, nustatymo kampas ir pjovimo plokštelės konstrukcija parenkama individualiai pagal gaminamos detalės medžiagą ir formą, pastūmos kryptį ir drožlės tipą.

CNC metalo tekinimas – žinių ir įgūdžių reikalaujantis procesas, turintis nemažai skirtingų tekinimo būdų: išilginį (apdirbama pjovimo peiliui slenkant išilgai besisukančio ruošinio), galinį (apdirbama paviršiui esant statmenam sukimosi ašiai), sriegių pjovimą (srieginiai paviršiai tekinami specialaus profilio sreigimo peiliu), fasoninį (apdirbamos trumpos ir standžios fasoninio profilio sukinių formos detalės) ar kt. Pastarojo tekinimo būdu naudojamas kopyras, kurio kontūras atitinka apdirbamojo paviršiaus kontūra, todėl darbai atliekami itin tiksliai.

Pagal apdirbimo tikslumą, paviršiaus šiurkštumą ir kokybę tekinimas skirstomas į kelias rūšis: rupusis tekinimas, pusiau glotnusis tekinimas, glotnusis tekinimas ir tikslusis tekinimas (kitaip – deimantinis ištekinimas). Kuri rūšis tinkamiausia konkrečiu atveju, geriausiai gali parinkti patyrę meistrai.

Vienas didžiausių privalumų tekinant profesionaliomis CNC staklėmis – medžiagos (metalas) apdirbamos kompiuterio skaitmeninio valdymo būdu (CNC). Tai greitas ir patikimas būdas, kurio metu pašalinama nereikalinga medžiagos dalis ir suformuojama norima gaminio forma.
Tekinti galima ir aliuminį, ir įprastą metalą, tačiau reikėtų atsižvelgti į tam tikrus šių medžiagų aspektus. Aliuminis pasižymi šviesumu ir lengvumu, jis atsparus korozijai, jį nesunku išlieti, apdirbti bei suformuoti. Vis dėlto, aliuminio apdirbimo sudėtingumas priklauso nuo liejimo elementų, terminio apdorojimo ir gamybos procesų. Tuo tarpu įprastas metalas ir jo savybės priklauso nuo to, ar jis grynas, ar turintis tam tikrą kiekį (daug arba mažai) priemaišų. Nuo metalo ar jo lydinio sudėties priklauso ir pats CNC metalo tekinimo procesas, jo greitis ir galimas atlikti pjovimo gylis. Patyrę meistrai turi reikalingų žinių apie specifines medžiagų savybes, apie jų apdirbimo aspektus, todėl gali užtikrinti sklandų bei operatyvų darbą ir nepriekaištingus rezultatus.

CNC metalo tekinimo paslaugos populiarumą nulėmė jo pranašumai ir privalumai:

  1. Itin didelis tikslumas. CNC tekinimo metu yra importuojami CAM failai, todėl mašina panaudoja itin tikslius matavimus ir nepriekaištingai atlieka visą procesą. Be to, šiuolaikinis CNC metalo tekinimas panaikina bet kokios paklaidos tikimybę.
  2. Plačios galimybės. CNC metalo tekinimas užtikrina tiksliai ir įvairiomis programomis įgyvendinamus bet kokio dydžio projektus.
  3. Atkūrimo galimybės. Gaminant produktą pasitelkus CNC stakles, išlieka galimybė prireikus atkurti gaminį. Tai itin vertinama savybė, ypač verslui, nes tokiu būdu yra padidinama produkcija ir sumažinamos patiriamos išlaidos.
  4. Aukšta kokybė. Kiekviena CNC tekinimo paslauga yra individuali ir atliekama itin kruopščiai, pagal aukščiausios kokybės standartus. Nėra abejonių, kad su CNC staklėmis yra žymiai paprasčiau išgauti geresnę, aukštesnę metalo gaminių kokybę.
  5. Patikimumas. UAB „Mechaniniai komponentai“ komanda žino, kaip svarbu, kad galutinis rezultatas (gaminys ir jo matmenys) atitiktų kliento lūkesčius, todėl visi darbai čia atliekami taip, kad klientas norėtų sugrįžti dar kartą. Pasitikėjimo vertas meistras prilygsta patikimai gaminio kokybei.

Metalo apdirbimas CNC staklėmis

CNC metalo frezavimas – dar viena efektyvi mechaninio metalo apdirbimo paslauga. Šiam procesui pasitelkiamas specialus kompiuterio skaitmeninis valdymas (CNC), kuris profesionaliai ir itin tiksliai apdirba kietąsias medžiagas. Šiuolaikinis CNC frezavimas atliekamas specialiai suprogramuota programa, kuri reikalinga užsakymui įvykdyti. Pati CNC metalo frezavimo eiga gana paprasta – jos metu naudojama freza, kuri sukdamasi ir judėdama detalės paviršiumi, nupjauna nuo apdirbamojo paviršiaus nustatyto storio drožlę. Naudojami DMG įrengimai ir pažangi CAM programinė įranga padeda išgauti aukštą gamybos tikslumą, siekiantį net +/- 0,01 mm toleranciją daugumai gaminių.

Šis metalo apdirbimo būdas dažniausiai pasirenkamas plokštumų apdirbimui, tačiau yra tinkamas ir kitiems paviršiams, t. y. fasoniniams ir sraigtiniams paviršiams, krumpliaračių krumpliams, išdrožoms, grioveliams, štampų kontūrams, įvairių pjovimo įrankių dantims ir pan.
Taip pat kaip ir CNC tekinimas, CNC frezavimas gali būti atliekamas tiek aliuminiui, tiek metalui, tačiau kokiais atvejais ir kaip – priklauso nuo medžiagų savybių. Būtent dėl to šiuos darbus geriausia patikėti patyrusiems meistrams, kurie žino įvairių medžiagų apdirbimo subtilybes ir gali užtrikrinti kokybišką jų apdorojimą.

Neabejotinai CNC frezavimas išsiskiria savo universalumu (tinka bet kokio dydžio gaminiams), tikslumu (galutinis gaminys analogiškas pirminiam brėžiniui), našumu (kurį užtikrina pažangiausios technologijos), funkcionalumu (frezuojamų gaminių spektras itin platus) ir, be abejo, kokybe (kiekvienas frezavimo procesas yra individualus ir atliekamas itin kruopščiai, todėl atitinka aukščiausios kokybės standartus).

UAB „Mechaniniai komponentai“ komanda CNC metalo frezavimą visuomet atlieka su tinkamai parinkta frezos rūšimi – tai labai svarbi viso proceso dalis. Tačiau nemažiau svarbu ir kvalifikuoti meistrai, galintys greitai ir tiksliai pagaminti įvairias detales. UAB „Mechaniniai komponentai“ paslaugos apima įvairius darbus, susijusius su CNC frezavimu: 2D ir 3D frezavimą, profesionalias konsultacijas, įvairių matmenų medžiagų apdirbimą, dizaino ir projektavimo paslaugas, nestandartinio projekto (dydžio ar formos) profesionalų įgyvendinimą. Metalo apdirbimas – atsakingas procesas, tad tik efektyviai bendradarbiaujant, galima surasti geriausią sprendimą, optimaliausią variantą ir įgyvendinti bet kokią idėją.

Plačiau apie CNC metalo frezavimo paslaugą galite sužinoti apsilankę šios svetainės skiltyje (puslapyje) CNC frezavimas.